Päikesevilla - ideeprojekt

Seefeld, Austria - hüpoteetiline asukoht

Päike on valgus, mis kujundab ruumi meie ümber. Päike on energia, mis paneb taimed kasvama ja koondab eluslooduse sh. inimese enda poole. Käesolev Päikesevilla arhitektuur “püüab päikest” kogu päeva. Igiliikur päike oma valgusega kujundab pidevalt uut ruumi Päikesevillas. Päikesevillas on ruum pidevas liikumises. Villa planeering arvestab omanike soovi – päikese silitav soe nii hommikukohvi terrassil kui terrassil õhtutundidel. Päikesevillas saab nautida ideaalmaastikke läbi avarate vitraazakende. Visuaalne piir villa sise ja välisruumi vahel on sümboolne, füüsiliselt vaid mõne sammu kaugusel.

Mägisele maastikule paigutatud 1 kordne villa on kivi, palgi, metalli ja klaasi segakonstruktsioon. Kohalik kivi annab villale visuaalset kaalu ka loob seose ümbruskonna ehitustraditsioonidega.

Palkkonstruktsioon loob hubase tunde ja täidab õhu nostalgiliste lõhnadega. Metall ja klaasmaterjal teevad võimalikuks efektsed konstruktiivsed lahendused ja rüütab villa modernselt disainitud kuube. Villa, mis pakub ohtralt võimalusi luua ideaalmaastikke. 

https://www.finnlog.ee/palkmajad/autoriprojektid/paikesevilla

321FINN350

Elamu ideeprojekt

2013

Enn Laansoo

Loading...